Červenec 2013

Antonín Vítek: Stopy na Měsíci

28. července 2013 v 17:31 | hamil1 |  Kníhy, které mne zaujaly
Autor podrobně seznamuje čtenáře s historií letů programu Apollo. Jedná se o velice zajímavé čtení, které místy zachází do velkých podrobností. Například jsou zde občas přepisy komunikace posádky v některých důležitých či zajímavých momentech. Není to však vůbec na škodu. Naopak to dle mého názoru přidává knížce na informační hodnotě. Řadu momentů jsem si pak podle toho dohledával ve webovém archivu NASA a prohlédl si fotografie nebo videozáznamy. Jediné co bych publikaci Stopy na Měsíci vytkl, je obrazová dokumentace. Je totiž pouze černobílá a to je velká škoda.
Zdařilá knížka, kterou by si neměl nechat ujít žádný zájemce o kosmonautiku a vesmír.

Rok vydání: 2009, počet stran: 348
Nakladatelství: Radioservis
Edice: Leonardo
ISBN: 978-80-86212-62-3

František Koukolík - Jak si lidé hrají?

13. července 2013 v 18:38 | hamil1 |  Kníhy, které mne zaujaly
Již delší dobu mi ležela v knihovně publikace Františka Koukolíka Jak si lidé hrají? Konečně jsem se dostal k jejímu přečtení. Škoda, že jsem to neudělal již dříve. Jedná se totiž o nesmírně zajímavý titul, který člověka nutí číst pomalu, pozorně a přemýšlet o tom co právě čte. Chvílemi jsem se přistihl, že nečtu, ale přemýšlím o právě přečtené větě či odstavci.

PrestaShop 1.5 - jak obnovit .htaccess

5. července 2013 v 19:25 | hamil1 |  PrestaShop
Může se stát, že budete potřebovat z nějakého důvodu zregenerovat soubor .htaccess v PrestaShopu 1.5. Já jsem potřeboval regeneraci po vypnutí angličtiny. V Prestashopu 1.4 lze jednoduše v Tools - Generators kliknout na vytvoř soubor .htacces. Bohužel ve verzi 1.5 to není tak jednoduché, protože tato volba chybí. Jak tedy postupovat? Především si nejprve původní soubor .htaccess zazálohujte. V případě, že by se něco nepovedlo můžete zálohu jednoduše vrátit.