PrestaShop 1.5 - jak obnovit .htaccess

5. července 2013 v 19:25 | hamil1 |  PrestaShop
Může se stát, že budete potřebovat z nějakého důvodu zregenerovat soubor .htaccess v PrestaShopu 1.5. Já jsem potřeboval regeneraci po vypnutí angličtiny. V Prestashopu 1.4 lze jednoduše v Tools - Generators kliknout na vytvoř soubor .htacces. Bohužel ve verzi 1.5 to není tak jednoduché, protože tato volba chybí. Jak tedy postupovat? Především si nejprve původní soubor .htaccess zazálohujte. V případě, že by se něco nepovedlo můžete zálohu jednoduše vrátit.


Regenerace v Nastavení - SEO URLs.
Jděte do Nastavení - SEO a URLs - Nastavení adresy URL - Přátelská URL. Pokud máte nastaveny přátelské URL, pak je vypněte a nastavte Ne, uložte a hned zase zapněte zatržením Ano a uložte. Samozřejmě, že pokud máte v původním natavení přátelské adresy vypnuty, udělejte to obráceně. Nejprve zapnout, uložit a vypnout. Váš .htaccess je obnoven. Tento postup jsem úspěšně použil.

Další dva postupy jsem našel na internetu, ale nezkoušel jsem je.

Zapnutí a vypnutí multistore
Jděte do Nastavení - Obecné - Povolit Multistore a zatrhněte Ano, uložte zatrhněte Ne a opět uložte. Pokud máte multistore funkci zapnutou postupujte v obráceném pořadí. Váš .htaccess by měl být regenerován.

Odstranění souboru z kořenového adresáře
Metoda, která údajně vždy funguje. Stačí se přihlásit do svého FTP, otevřít kořenový adresář a odstranit .htaccess. Důrazně doporučuji nejprve si udělat zálohu tohoto souboru. PrestaShop by pak měl vytvořit nový soubor automaticky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama