Listopad 2013

Drop Shadow Boxes - plugin pro tvorbu stínovaných rámečků

21. listopadu 2013 v 10:50 | hamil1 |  WordPress
Tento plugin umožňuje uživatelům WordPressu přidávat stínované boxíky do příspěvků, stránek i do panelů prostřednictvím widgetu.

Instalace je jednoduchá, nejlépe z administrace Pluginy - Instalace pluginů. Do vyhledávacího políčka zadejte Drop Shadow Boxes a klikněte na Hledat pluginy. Po vyhledání klikněte na Instalovat a po nainstalování na Aktivovat. Plugin nemá v administraci žádnou samostatnou stránku s nastavením. Vše se konfiguruje přímo při vkládání do příspěvku.
Po úspěšném nainstalování přibylo v horní části panelů nástrojů tlačítko Add Box. Kliknutím na něj se otevře okno pro konfiguraci boxu. Zde si můžete navolit efekt stínu, barvu podkladu, umístění ve stránce (Alignment) vlevo, vpravo, uprostřed, dále pak výšku a šířku boxíku buď v pixelech nebo procentech, šířku a barvu rámečku, zaoblení rohů, stínování. Do textového pole přidáte svůj popisek a v preview ve spodní části vidíte náhled. Nastavení poskytuje opravdu velké množství kombinací a je dobré si s ním chvilku pohrát a zjistit jak boxík vypadá po změně jednotlivých parametrů.