Citáty

9. října 2015 v 21:18 | hamil1 |  Kníhy, které mne zaujaly
"Ne každý je spokojen s tím, jak vypadá, ale každý je spokojen s tím, jak myslí." Židovské rčení, Rabi Nilton Bonder - Jidiše Kop

"Běžnou chybou, které se lidé při navrhování blbuvzdorných věcí dopouštějí, je hrubé podcenění vynalézavosti blbců." Douglas Adams - Stopařův průvodce Galaxií 5, Převážně neškodná

"Rozumný strach, který vede k odpovědnosti, je vítaný." Jan Werich - O divadle z knížky Povídky nejen o psech (vydal Esprit 1990)

"Je až zarážející, kolik lidí nevěří, že jsou schopni se učit, a kolik jiných věří, že učení je obtížné." Frank Herbert - Duna

"Lidé kdysi předali myšlení strojům a doufali, že se tím osvobodí, ale pouze tím umožnili jiným lidem se stroji, aby je zotročili." Frank Herbert - Duna (1965)

Pokusil jsem se vlít každému státnímu úředníkovi nadšení pro službu. Ke svému zklamání však musím konstatovat, že často musím vše opakovat, že úředníci vykonávají své povinnosti rutinně, že dělají jen to nejnutnější, aby unikli postihu.
Josef II. (1741 - 1790)

"Snažil jsem se ve skutečnosti získat přátele stejně jako na Facebooku. Chodím po ulici, potkávám cizí lidi, vyzývám je k přátelství, usmívám se na ně, dávám jim svoje fotografie, jak obědvám, zvedám palec nahoru. A funguje to, mám už tři přátele. Dva policisty a jednoho psychiatra."
Cyril Höschl v rozhovoru pro iDnes.cz Evropě hrozí invaze cizích hodnot, ale i nový vůdce

"Samozřejmě že se to děje v tvé hlavě, Harry, ale proč by to proboha mělo znamenat, že to není skutečné?"
J. K. Rowlingová - Harry Potter a relikvie smrti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama