Únor 2018

Katalog s doplňky stravy

20. února 2018 v 16:20 | hamil1 |  Ostatní
K magazínu Přibrat.cz přibyl katalog doplňků stravy, který sdružuje sortiment několika e-shopů. Jde o řešení Xara od slovenské affiliate sítě Dognet. Zahrnuje doslova tisíce položek a zájemcům o tyto produkty nabízí velmi dobrou možnost výběru. Vždyť například aminokyselin je v něm okolo jednoho tisíce a proteinů dokonce více než dva tisíce položek.

Doplňky stravy mohou prokázat dobrou službu nejen sportovcům, ale také těm, kteří potřebují přibrat na váze. Nelze od nich však čekat zázraky. Jedná se totiž o potraviny, které se od těch běžných liší v podstatě pouze koncentrovaným obsahem látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem. Tedy mají například vysoký obsah vitamínů, minerálů, bílkovin nebo třeba sacharidů. Vždy je třeba mít na paměti že jde o doplňky. Musí tedy pouze doplňovat vyváženou a pestrou stravu. Nemohou jí nahradit.

Má tedy smysl užívat doplňky stravy? Ano, má. Pokud potřebujete nabrat váhu, musíte zvýšit příjem energie tak, aby převažoval nad výdejem. Tedy více jíst, přičemž příjem živin musí být vyvážený. A právě to může být problém. Obsah živin v potravinách totiž není stále stejný a neodpovídá ideálním tabulkovým hodnotám. Proto má smysl pomoci si výživovými doplňky. Pro růst svalů jsou potřebné bílkoviny, které mohou dodat proteinové přípravky, energetické zásoby zase doplní sacharidy, obojí dodají sacharidovo proteinové směsy gainery a například při rehydrataci organismu dobře poslouží iontové nápoje.